دکوراسیون کابین آسانسور

کابین جزء 5 قطعه اصلی آسانسور می باشد. انتخاب این قطعه در جذب مشتری بسیار حائز اهمیت است. و در تعیین قیمت آسانسور نقش بسزایی دارد. کابین باید طوری طراحی شود که علاه بر امنیت دارای زیبایی نیز باشد. در دکوراسیون کابین آسانسور طرح ها و رنگ ها و اجناس مختلفی به کار برده می شوند.

استیل، ام دی اف، شیشه و فرمیکا از جنس هایی است که در طراحی داخلی کابین بکار برده می شود.

هر کدام از آنها دارای کیفیت و قیمت بخصوصی می باشند. 

دکوراسیون کابین آسانسور ،توضیح

کابین بیشتر از هر قطعه دیگر در معرض دید استفاده کنندگان قرار می گیرد. بنابراین نوع دکوراسیون و تزئینات داخلی آن برای افراد مختلف مهم است. دکوراسیون کابین آسانسور باید طوری طراحی شود که مسافرین در مدت زمان می که در آن بسر می برند احساس آرامش داشته باشند. فضای داخلی کابین باید مناسب نوع کاربری آسانسور باشد.

برای مثال در ساختمان های لوکس و لاکچری بیشتر از کابین آسانسور تمام استیل استفاده می شود. چرا که این کابین به لحاظ زیبایی و جذابیت در سطح بالایی قرار دارد. در ساختمان های مسکونی و اداری کابین آسانسور ام دی اف کاربرد فراوان دارد. به طور کلی دکوراسیون کابین آسانسور با توجه به سلیقه افراد و نیز توانایی مالی آنان ساخته می شود.

نوع نورپردازی در زیبایی کابین را نباید فراموش کرد. نورپردازی در کابین آسانسور به روش های مختلفی صورت می گیرد. گاهی با استفاده از لامپ های منخصوص ال ای دی و فلورسنت می توان فضای روح بخش و دلنشینی در کابین به وجود آورد. استفاده از لامپ های رشته ای سفید یا رنگی متنوع زیبایی کابین را چند برابر می کند.

یکی از موارد دیگری که می تواند در دکوراسیون کابین آسانسور نقش داشته باشد، درب کابین است.

هماهنگی طرح و رنگ درب ها و مدل آنها با دیواره های کابین جذابیت کابین را بیشتر خواهد نمود.

قیمت کابین در قیمت پکیج های آسانسور تأثیر مستقیم دارد. 

نصب دستگیره و  پنل های جدید و به روز نیز در زیبایی دکوراسیون کابین آسانسور چشمگیر خواهد بود. 

طراحی داخلی کابین آسانسور

کابین آسانسور باید مکان امن و پر از آرامشی برای مسافرین باشد. سازندگان کابین برای طراحی دکوراسیون کابین آسانسور در برخی مواقع از سلیقه مشتریان کمک گرفته و در بعضی اوقات به خلاقیت و ذوق خود اتکا می کند. انتخاب چگونگی طراحی داخلی کابین و استفاده از اجناس مختلف در قیمت کابین آسانسور مؤثر است.

باید دانست که در ساخت این قطعه تمامی قوانین و استاندارد ها رعایت شود.

استفاده از مواد به اندازه نیاز باشد تا وزن کابین بالاتر از حد استاندارد نرود.

  • کابین آسانسور استیل
  •  کابین آسانسور ام دی اف
  • کابین آسانسور شیشه ای
  • کابین آسانسور فرمیکا

بیشترین استفاده را در آسانسور ها دارند. ساخت هر کدام از این کابین ها مستلزم رعایت نکات خاصی است. در بعضی مواقع با توجه به سفارش مشتری  برای جذابیت بیشتر از ترکیبی از دو جنس همچون ام دی اف و استیل به طور همزمان در تزئینات داخلی کابین استفاده می شود.

جالب است بدانید که شرایط آب و هوایی محل نصب کابین از نکات مهمی است که باید به آن دقت داشت. برای مثال در شرایط آب و هوای شرجی کمتر از کابین های ام دی اف استفاده می شود.

زیرا رطوبت سبب آسیب دیدگی و تخریب دکوراسیون کابین آسانسور شده و عمر آن را کاهش می دهد.

در این شرایط بیشتر از کابین آسانسور استیل استفاده می شود.

استیل دچار زنگ زدگی و نشده و در مقابل رطوبت مقاوم است. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *