خرابی آسانسور برای برخی از افراد به یک معضل بزرگ تبدیل شده‌است و دنبال راهکاری برای خلاص شدن از این مشکل هستند.
بهترین راه‌حل استفاده از قطعات مرغوب به هنگام نصب آسانسور از جمله موتورآسانسور می‌باشد.

به لطف پیشرفت در فناوری، حوادث فاجعه آمیز آسانسورها در قرن بیست و یکم بسیار کاهش پیدا کرده‌است.
با این حال، آسانسورها به دلایل مختلفی خراب می‌شوند، که بسیاری از آنها با تمرکز اصلی روی تعمیر و نگهداری و بازرسی قابل پیشگیری هستند. در این مقاله به دلایلی که آسانسورها به طور غیرمنتظره خراب می‌شوند اشاره می‌کنیم با ما همراه باشید.
دلایل خرابی آسانسور

دلایل مختلفی برای خرابی آسانسور وجود دارد که به مواردی از جمله طراحی بد تجهیزات، کیفیت نامطلوب اولیه قطعات و استفاده بیش از حد از آسانسور می‌توان اشاره کرد.

خرابی برق

شایع ترین علت خرابی آسانسور نتیجه خرابی برق و اتصال کوتاه در جایی از سیستم است. با این نوع خرابی، کابین آسانسور اغلب در طول سفر به طور غیر منتظره‌ای از حرکت متوقف می‌شود اگر کابین آسانسور در سکوها متوقف نشده باشد امکان باز شدن درب آسانسور وجود ندارد و مسافران داخل کابین آسانسور مجبور به درخواست کمک می‌باشند.
رعایت نکردن موارد ایمنی

رعایت نکردن موارد ایمنی چه به صورت عمدی یا به صورت تصادفی می تواند باعث خراب شدن آسانسور شود.

نمونه هایی از مواردی که ایمنی آسانسورها را رعایت نمی‌کنند عبارت است از: مایعات که روی تابلوهای کنترل ریخته می شوند، عدم توجه به ظرفیت آسانسور، حمل بار و لوازم سنگین با آسانسور و…
عدم نگهداری صحیح از آسانسور

صرف نظر از علت نهایی برای خراب شدن آسانسور، 99٪ از زمان بروز مشکل می تواند با تعمیر و نگهداری روزمره و منظم در محل رفع شود یا از آن جلوگیری شود. کمبود تعمیر و نگهداری، اغلب عامل اصلی سقوط آسانسور است.
نصب نادرست آسانسور

نصب نادرست آسانسور و استفاده نکردن از قطعات استاندارد و باکیفیت در آسانسور دلیل اصلی ایجاد خرابی مکرر آسانسورها می‌باشد که از این موارد به نقص در سیم کشی، سیستم‌های قرقره‌ای می‌توان اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *