چرا به بازسازی آسانسور نیاز است؟

آسانسور عمومی‌ترین وسیله حمل‌و‌نقل عمودی در جهان است و مورد استفاده تمامی گروه‌های سنی قرار می‌گیرد. به همین خاطر باید ایمن، زیبا و کارآمد باشد. اما این دستگاه نیز عمر خودش را دارد؛ خبر خوب این است که با بازسازی آسانسور می‌توانید عمر تازه‌ای به آن ببخشید. عمر مفید قطعات حتی با داشتن بهترین برنامه سرویس و نگهداری آسانسور و استفاده از بهترین و مدرن‌ترین قطعات به‌پایان می‌رسد و تجهیزات از حالت مطلوب خارج می‌شوند.
اگر عمر متوسط آسانسور را بدانید، می‌فهمید که چه‌موقع عمر آسانسور یا قطعات آن به‌پایان رسیده؛ در این مقاله بخوانید: عمر متوسط آسانسور چند سال است؟

نداشتن سرویس دوره‌ای منظم آسانسور و عدم آشنائی بسیاری از افراد و شرکت‌های نسل سوم با سیستم‌های قدیمی آسانسور نیز باعث کاهش عمر مفید این قطعات می‌شود.

ناگفته پیداست که آسانسورهای قدیمی چه وضعیتی دارد! از طرفی تعویض آسانسور نیز از نظر اقتصادی به‌صرفه نیست؛ اینجاست که نوسازی آسانسور راهگشای شماست!
بازسازی آسانسور
نوسازی آسانسور: بازسازی آسانسور + زیباسازی و تزئینات آسانسور

وقتی که عمر متوسط قطعات آسانسور به‌پایان می‌رسد، زمان آن فرا می‌رسد که آسانسور را نوسازی کنید. نوسازی آسانسور می‌تواند شامل بازسازی آن (بهبود بخش فنی) و زیباسازی آن (تزئینات آسانسور) باشد.

نوسازی آسانسور علاوه بر افزایش ارزش و اعتبار ساختمان شما می‌تواند مزایای دیگری را نیز با خود به همراه بیاورد:
تضمین امنیت و آسایش

آسانسور مجموعه‌ای است که مستقیماً با جان افراد در ارتباط است و از آنجایی که کنترل و توقف آسانسور به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود، پس باید ایمن، قابل‌اعتماد و کارا باشد. آسانسورهای قدیمی از نظر ظاهر فاقد زیبائی هستند و با ایجاد سر و صدا در هنگام کار کردن، آرامش را از ساکنین سلب می‌کنند؛ همچنین از نظر فنی نیز فاقد ایمنی‌اند.

نوسازی آسانسور می‌تواند این امکان را به ساختمان‌ها بدهد که با همان امکانات موجود، نتایج بهتری را در جهت ایمنی و سلامت خود به‌دست آورند. یک آسانسور سالم باید دارای سه قابلیت مهم زیر باشد:

ایمنی: تست کردن اجزای برای اطمینان از عملکرد درست دستگاه در هنگام بروز مشکل و تنظیم پارامترهای کنترلی آن موجب ایمنی آسانسور می‌شود.
قابل اطمینان بودن: انتخاب درست قطعات و تجهیزات مطابق با استانداردهای تعیین‌شده آسانسورتان را قابل اطمینان می‌کند.
بهینه بودن نحوه عملکرد: نحوه صحیح و استاندارد نصب و مونتاژ قطعات، عملکرد آسانسور را بهینه می‌کند.

درنظر داشته باشید که با نوسازی آسانسور می‌توانید بدون نیاز به تغییرات وسیع و گسترده، سیستم آسانسور خود را با مدرن‌ترین تجهیزات روز مجهز کرده و آرامش، آسایش، زیبایی و راحتی را هدیه بگیرید.
ایمن‌سازی آسانسور
مدیریت زمان و سرمایه

بازسازی آسانسور باعث کاهش زمان پاسخ‌دهی می‌شود (یعنی مقدار زمانی که طول می‌کشد تا فرمانی که شما به آسانسور می‌دهید توسط آسانسور انجام شود). سرعت باز و بسته شدن درها افزایش یافته و زمان حرکت کاهش می‌یابد.

این بهینه‌سازی باعث می‌شود که زمان توقف آسانسور تا 40 درصد کاهش پیدا کند، این امر باعث می‌شود که شما زمان کمتری در انتظار حرکت آسانسور باشید.
اعتبار تجدیدشده

میزان اعتبار هر ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از این موارد آسانسورهای ساختمان می‌باشد. خرابی و ازکارافتادگی مکرر آسانسورها، حتی به مدت کوتاه، باعث آزرده خاطر شدن ساکنین و بازدیدکنندگان از ساختمان و از بین رفتن اعتبار ساختمان می‌شود؛ علاوه بر آن، خرابی مکرر آسانسور باعث تردد در راهروها و ایجاد سر و صدا و در نهایت سلب آسایش ساکنین می‌شود.

نوسازی آسانسور می‌تواند از این عوامل جلوگیری کرده و حتی باعث بازگشت اعتبار به ساختمان شما شود.
هزینه تحمیلی ناشی از خرابی

اغلب ما فکر می‌کنیم که تنها هزینه‌ای که خراب شدن آسانسور برای ما به‌وجود می‌آورد هزینه تعمیرات و راه‌اندازی دوباره آسانسور است؛ اما این موضوع مهم را فراموش می‌کنیم که در بسیاری از ساختمان‌ها آسانسور نقش بسیار مهمی را در جهت سرویس‌دهی ایفا می‌کند.

برای مثال هزینه ناشی از خرابی‌های متعدد آسانسور مورد استفاده یک هتل برای سرویس‌دهی به مهمان‌ها و خانه‌داری را در نظر بگیرید. وقتی همه چیز بی نقص کار نکند، سرویس‌دهی به هتل دچار مشکل می‌شود و زمانی که یک آسانسور از سرویس خارج می‌شود، باعث نارضایتی مهمانان و مشتریان و به دنبال آن افت اعتبار هتل می‌شود.
با چند نشانه قطعی که حاکی از خرابی آسانسور شماست آشنا شوید.
احساس مثبت مسافران، اعتبار ساختمان

احساس و نظر افراد نسبت به ساختمان شما تاثیر بسیار مهمی بر ارزش و اعتبار ساختمان شما دارد؛ سیستم آسانسور به منزله قلب ساختمان شما در دیدگاه افراد نسبت به ساختمان و خانه تاثیر به‌سزایی دارد.

یک آسانسور قدیمی پرسروصدا با تجهیزات قدیمی و دارای لوازم و یا کابین فرسوده، همه‌چیز را قدیمی جلوه می‌دهد و احساس نامناسب بودن محیط را در افراد به‌وجود می‌آورد. این موضوع می‌تواند تاثیر عمده‌ای بر جذابیت ساختمان و جذب مشتری برای ساختمان شما داشته باشد.
به‌روز کردن ساختمان حین حفظ سابقه

تجارت بسیاری از شرکت‌ها برمبنای اطمینان مردم به سابقه و برند آنهاست. هرچند سابقه زیاد، در تخصص و پایداری ارزشمند است، ولی در مورد آسانسور می‌تواند قدیمی بودن و فرسودگی را به‌اشتباه به مخاطب القا کند.

همان‌طور که سابقه می‌تواند باعث جلب‌اعتماد افراد شود، فرسودگی و ظاهر نامناسب باعث ایجاد حس ترس و ناامنی در افراد می‌شود؛ ما می‌توانیم با نوسازی حس ترس و ناامنی را از بین برده و تنها حس اطمینان را به‌جا بگذاریم.

آسانسورهای بازسازی‌شده با فناوری پیشرو می‌توانند ارزش ساختمان شما را افزایش دهند و حس اطمینان و امنیت را به مشتری ساختمان منتقل کنند.
بهینه‌سازی مصرف انرژی

تجهیزات قدیمی و منسوخ‌شده آسانسور می‌تواند میزان مصرف انرژی ساختمان شما را به میزان غیرضروری افزایش دهند. نوسازی و بازسازی آسانسور می‌تواند سبب جلوگیری از هدر رفتن انرژی و کاهش هزینه‌های اضافی شود.

امروزه از موتورهای کم‌مصرف با تولید حرارت بسیار کم در آسانسورها استفاده می‌شود؛ در نتیجه، دیگر نیازی به فن موتور ندارید، که همین عمر باعث کاهش مصرف برق می‌شود.
نتیجه‌گیری

هر آسانسوری عمر مفیدی دارد؛ بعد از آن قطعات آسانسور نیاز به تعویض و کل آسانسور نیاز به بازسازی دارد. از این گذشته، زیبایی آسانسور می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر بهداشت روانی ساکنان یک ساختمان داشته باشد. خود ساختمان نیز با یک آسانسور زیبایی که درست کار می‌کند بیشتر به اعتبار می‌رسد تا یک آسانسور دائماً خراب و ازقیافه‌افتاده.

نوسازی آسانسور می‌تواند شامل دو بخش باشد:

بازسازی آسانسور که شامل کلیه موارد فنی است؛
تزئینات و زیباسازی آسانسور که در کابین آسانسور و ظاهر آسانسور نمود پیدا می‌کند.

با نوسازی آسانسور می‌توانید جان تازه‌ای به ساختمان قدیمی خود ببخشید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *